Чемпіонат Європи

Гвардійці

оновлено: листопад 04, 2018

Одноосібним лідером серед гвардійців фінальних частин чемпіонатів Європи є зірка світового футболу Кріштіано Роналдо. Така гегемонія скоріш за все буде тривати ще довго, адже найближчі переслідувачі навряд чи зіграють на наступному євро. Варто зазначити, що лідерами цього списку виступають гравці, які виступали і виступають в 21 столітті, адже на початках фінальні частини чемпіонатів Європи складалися лише з півфіналів і фіналів, тож була мала кількість залікових матчів.

Бомбардири

оновлено: листопад 04, 2018

В лідерах списку бомбардирів фінальних частин чемпіонатів Європи двоє: француз Мішель Платіні і португалець Кріштіану Роналду. Причому якщо Платіні, щоб забити свої 9 голів знадобився лише один(!) чемпіонат, то Роналдо, щоб наздогнати останнього "використав" їх аж 4. З потенційних переслідувачів варто відзначити Антуана Грізманна, якому в 2020 році буде лише 29 років і він є реальним претендентом на бомбардирську корону.

Тренери

оновлено: листопад 03, 2018

Беззаперечне лідерство коуча Бундестіма - Йоахіма Лева може здатися трохи дивним зважаючи на той факт, що за роки його керування збірна Німеччини не спромоглася бодай раз взяти кубок Європи. Цікавий також наступний факт: турецький керманич - Фатіх Терім - керував своєю збірною на трьох чемпіонатах Європи з загальним інтервалом - 20 років!

Сухі серії

оновлено: листопад 03, 2018

В лідерах списку - голландець ван дер Сар, який спромігся тримати сухими свої ворота протягом трьох чемпіонатів Європи. Як йому таке вдалося? Все дуже просто. На Євро-2000, його пару разів підміняв Вестервельд і відповідно пропускав голи… Дуже мало шансів наздогнати голландця має Касільяс, адже Євро-2016 він провів у запасі, а наразі взагалі не викликається в ряди збірної. Також триває серія у португальця Руй Патрісіу, причому йому знадобилося неповних 3 матчі